Niečo o značke - Under Armour

Kategórie
 
 
 
 
 

Niečo o značke - Under Armour

Under Armour patrí medzi najznámejšie značky športového oblečenia na svete. Ak aj teba zaujíma, ako sa táto legenda rodila, čítaj ďalej!
Príbeh oblečenia Under Armour začal v roku 1966, a to veľmi nevinne – obyčajným bielym tričkom na športovanie, ktoré však koniec-koncov až také obyčajné nebolo. Už vtedy totiž vykazovalo známky nevídanej kvality a schopnosti odvádzať pot, vďaka čomu si ho začali športovci rýchlo obľubovať.

O rok neskôr predstavil Under Armour ďalší zaujímavý kúsok, tentokrát to bol materiál ColdGear, ktorý dokázal udržať športovcov v teple a suchu aj počas tých najchladnejších dní. Nečudo, že tento krok značku Under Armour opäť poriadne zviditeľnil.
Under Armour - ColdGear technológia
Podobné zaujímavé technológie a kúsky oblečenia predstavoval Under Armour aj počas nasledujúcich rokov, čo jeho prudký rast ešte umocnilo. Zlomové okamihy prišli v roku 2001, kedy sa stal oficiálnym dodávateľom oblečenia pre NHL a Major League Baseball. To sa postaralo o nemalú reklamu, veď kto by len nechcel mať rovnaké športové oblečenie ako tí najlegendárnejší hokejisti a baseballisti?

Under Armour - oficiálny distribútor NHL

Napriek rastúcej popularite však dizajnéri a vývojári Under Armour nezaspali na vavrínoch a neustále postupom času predstavovali nové kúsky oblečenia – v roku 2006 to boli prvé topánky, v roku 2012 zas revolučné športové podprsenky. Rok 2016 priniesol prvú inteligentnú topánku so senzorom zaznamenávajúcimúdaje o behu, ktoré následne ukladá, čím umožňuje bežcom behať bez ďalších zbytočných zariadení.

Under Armour - dámske športové oblečenie
 
Ak ti už topánka so zabudovaným senzorom pripadá príliš sci-fi, ver tomu, že to ešte stále nie je vrchol toho, čo Under Armour vymyslel. Napríklad, v roku 2017 predstavil unikátne oblečenie na spanie, ktoré podporuje regeneráciu. Špeciálny materiál absorbuje teplo, ktoré produkuje telo a premieňa ho na energiu, ktorá je vysielaná naspäť do tela a pomáha rýchlejšej regenerácii. Neuveriteľné!

Under Armour a Dwayne The Rock Johnson

V dnešnej dobe do portfólia produktov Under Armour patria aj šiltovky, tepláky, mikiny, tielka, vlastne pomaly všetky druhy športového oblečenia, na ktoré si spomenieš. Tak teraz už asi nepochybuješ o tom, prečo je značka Under Armour taká úspešná. A my sme veľmi zvedaví, akou novou technológiou nám vyrazí dych najbližšie...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia