Prečo použiť rukavice?

Kategórie
 
 
 
 
 

Prečo použiť rukavice?

Rukavice nosíme v rozličných situáciách. V zime sa nimi chránime pred chladom, automechanici ich používajú pri práci, svoje využitie nájdu aj v potravinárstve. Ako vidieť, ide o mimoriadne praktický doplnok. Tak prečo ho nevyužiť aj pri tréningu? Fitness rukavice nielenže chránia vaše ruky, ale robia tréning efektívnejším. A o tom to celé je, že?

Dnes vám teda prinášame 4 hlavné dôvody, prečo sú rukavice na cvičenie parádnym doplnkom na váš ďalší tréning.
 
  1. Chránia pokožku vašej ruky 

Prvý bod neprekvapí snáď nikoho. Ochranná vrstva na rukaviciach dokáže pomôcť pri predchádzaní vzniku rôznych kožných nepríjemností, akými sú napríklad mozole, pľuzgiere a podobne. Aj malá rana na dlani vám totiž dokáže tréning poriadne skomplikovať. Nehovoriac o tom, že používanie fitness rukavíc je hygienickejšie, predovšetkým vo veľkých posilňovniach.

Popraskané ruky bez rukavíc
 
  1. Zvyšujú priľnavosť a tým aj vašu bezpečnosť 
S kvalitnými rukavicami na cvičenie vám žiadne závažie z ruky nevypadne. Pokožka je mazľavá, čo platí obzvlášť pri namáhavých tréningoch. Rukavice sú však vyrobené z materiálu, ktorý tento faktor eliminuje. Nemusíte sa teda báť, že vám závažie vypadne z rúk a ohrozíte bezpečnosť seba a ďalších cvičiacích. Najlepšie páry majú na dlani umiestnenú silikónovú vrstvu preextra priľnavosť, čo je ďalšie plus.

Under Armour fitness rukavice
  1. Regulujú teplo vašej pokožky a potenie 
Potenie je znakom intenzívneho tréningu, avšak často vie byť riadne otravné. Napríklad na dlaniach, keď potrebujete čo najpevnejší stisk. Naše fitness rukavice sú potiahnuté exkluzívnym povlakom, ktorý odvádza teplo a pot od pokožky a tým zlepšuje úchop. A to je pri optimálnom cvičení veľmi dôležité.
 Fitness rukavice
  1. Dokážu zefektívniť váš tréning 
Tento bod je akýmsi sumárom všetkých predchádzajúcich. Práve kombináciou spomínaných faktorov dosiahnete zlepšenie efektivity cvičenia. Ste chránený, máte lepší úchop a cítite sa jednoducho lepšie. Naše rukavice majú na zápästí nastaviteľný popruh, čo zabezpečuje ich pohodlné a bezproblémové nosenie.
Fitness rukavice dámske
 
Nemáte ešte vlastný pár? Neváhajte a vyberte si z našej ponuky!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia