Prečo športovať?

Kategórie
 
 
 
 
 

Prečo športovať?

Aj ty si sa ako mladý(á) vyhováral(a) na základke, že nemôžeš cvičiť?

 

Dievčatá mali každý týždeň „PMS“, chlapci si zabudli tramky a falošné ospravedlnenky si medzi sebou radi kopírovali ☺. Tento trend stále pretrváva a čoraz viac mladých trávi svoj voľný čas skrolovaním na facebooku, instagrame či hraním hier s virtuálnymi kamarátmi. Bezpochyby je to zaujímavá činnosť, avšak hovorí sa, že „nečinné sedenie“ je rovnako škodlivé ako fajčenie. Nie je toto dosť dobrý dôvod na nejaký pohyb?

Človek je síce lenivý tvor, ale od narodenia sme pripravení na pohyb a aktivitu. Je potrebné si len nájsť tú správnu motiváciu a druh, ktorý nás bude baviť, či dokonca napĺňať.

Každý má rád niečo iné a tak Vám dnešným článkom pripomenieme, prečo je vlastne športovať a hýbať sa tak dôležité:

  • Kondička – máš problém dobehnúť k zatvárajúcim sa dverám autobusu a keď sa ti to poradí fučíš ako lokomotíva? Pravidelným cvičením (rozumej aspoň 2-3 krát do týždňa) sa upraví dýchanie a tým aj kapacita pľúc.

  • Mentálne zdravie – je dokázané, že cvičením sa odbúrava stres, teda šport na nás pôsobí ako preventívny anti-stres faktor (vylučuje sa hormón endorfín). Ak ťa predsalen niečo rozhádže, dobrý tréning to upraví ☺

  • Fyzické zdravie – športom k zdravým kostiam, kĺbom a pevnejším svalom.

  • Lepší spánok – stačí si to overiť sám na sebe ☺

  • Spomaľuje starnutie – športovaním sa okysličuje i pleť, ktorá vyzerá mladšie a pevnejšie. Nemusíme teda míňať desiatky EUR na eco-bio-raw krémy.

  • Byť sexy – zlepšenie vzhľadu či sexuálneho života – pravidelným športom si vyformuješ peknú postavu a prekrvíš celé telo...

Cvičenie ti pomôže oveľa rýchlejšie a predovšetkým bezpečne schudnúť a svoju vysnívanú váhu si udržíš ľahšie bez neželaného jojo efektu. Existuje množstvo dôvodov prečo cvičiť a tým, že tento článok čítaš, si na dobrej ceste urobiť tú správnu zmenu vo svojom živote. Nezabudni, že pri športovaní je dôležitý i správny výber obuvi a funkčného oblečenia. Keď hľadáš práve to - si na správnom mieste!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia